Öğretmenler Günü Anlam ve Önemi

Öğretmenler ve Öğretmenlik Hakkında Bir Çok Bilinir İnsanın Çok Özel Cümleleri Bulunmaktadır. 

İlim ve Alimler Hakkında Peygamber Efendimizin´de (S.A.V.) Övgü Dolu ve Bu Mesleği Yücelten Hadisi Şerifleri Bulunmaktadır. Peygamber Efendimiz Buyururlar Ki ''Alimin Abide Üstünlüğü, Benim Sizden En Basitinize Olan Üstünlüğüm Gibidir.'' Bu Hadis-i Şerif´ten Anlaşılacağı Üzere Alimlerimizin Bir Diğer Değişle Öğretmenlerimizin Toplumdaki Yeri Ve Ne Kadar Önemli Bireyler Olduğu Anlaşılmaktadır. 

Eski Dönemlerde Toplumların Okuma Yazma Ve Dil Öğreniminde Büyük Rol Oynayan Öğretmenler Aynı Zamanda Bir Çok İmtiyaza da Sahiptiler. O Dönemlerde, Öğretmenlere Yaşantılarını İdame Ettirmek Üzere Belli Miktarlarda Maddi Yardım Yapılmasının Yanında, Kalacak Yer Yardımı ve Hatta Vergi Muafiyeti Yapılıyordu. 

Günümüz Türkiye´sinin Öğretmenlik Geçmişi İse 16 Mart 1848´de Açılan ''Darülmuallim'' Adında Öğretmen Okulu İle Başlar. ''24 Kasım''´ın Her Yıl Ülkemizde Öğretmenler Günü Olarak Kutlanması ise 1981 Yılında Başlamıştır. Atatürk´ün Başöğretmenlik Sıfatını Aldığı 24 Kasım 1928 Referans Alınarak, 24 Kasım´da Öğretmenler Günü Olarak Kabul Edilip Kutlanmaya Başlamıştır.

Hinterlassen Sie einen Kommentar

Alle Blog-Kommentare werden vor Veröffentlichung überprüft
Başarıyla abone oldunuz!

Net Orders Checkout

Item Price Qty Total
Subtotal 0.00 ₺
Shipping
Total

Shipping Address

Shipping Methods