• Ekim 23, 2021 Doğal Taşlar

  Firuze taşı antik çağlardan beri çok popüler bir taştır. Farklı zamanlarda farklı coğrafyalarda dekoratif ev eşyalarında, yemek takımlarında, mücevherlerde, savaşta, aşkta hemen her yerde süs ve tılsım olarak yaygın şekilde kullanılmıştır. Peki bu popülerlik nereden geliyor? Firuze taşı ne işe yarar?

  firuze taşı faydaları, firuze taşı özellikleri, firuze taşı ne işe yarar, firuze taşı nasıl temizlenir
 • Ekim 21, 2021 Doğal Taşlar

  Kaplan gözü taşı özellikleri ilk Hintliler tarafından keşfedilmiş, ona öncelerinde eril enerji taşıyan bir taş olarak bakılmıştır. Eski zamanlarda bu taşın güneş ve dünyanın enerjisini taşıdığına inandıkları için güneşin koruyucusu ve bazı kültürlerde güneş tanrısının bir enerjisi olarak görülmüştür.

  kaplan gözü taşı faydaları, kaplan gözü taşı ne işe yarar, kaplan gözü taşı nasıl temizlenir, kaplan gözü taşı özellikleri
 • Ekim 18, 2021 Doğal Taşlar

  Zirkon taşları yüksek parlaklığa, esrarengiz güzelliğe, yüksek sertliğe ve geniş renk yelpazesine sahiptir. Zirkon taşı özellikleri bu kadar farklılık gösterdiği, esrarengiz auraya ve yüksek enerjiye sahip olduğu için hem kuyumculukta hem  de litoterapide çok sevilen ve tercih edilen doğal taşlardandır. 

  Zirkon Taşı Faydaları, Zirkon Taşı özellikleri, Zirkon Taşı kararır mı
 • Ekim 15, 2021 Doğal Taşlar

  Zultanit taşı, insanlık tarihinin daha sonraki yıllarında keşf edildiği için genç bir taş olarak bilinmektedir. Bu taşın yatakları XII. yüzyılda bulunmuştur. O zamandan beri zultanit taşı özellikleri, zultanit taşı faydaları araştırılmış, tıbbi ve büyülü özellikleriyle ilgili bir sıra fikir ayrılıkları yaşanmıştır.

  Zultanit Taşı Faydaları, Zultanit Taşı özellikleri
 • Ekim 11, 2021 İslami Konular

  Elif ve Vav hakkında yazılmış yüzlerce yazı bulabilirsiniz. Peki, Elif Vav anlamı hakkında yetince bilgimiz var mı? Elif Vav taşımanın faydaları nelerdir biliyor muyuz? Kâinatın anahtarı olan Elif ile Kainatın kendisi olan Vav hakkında mutlaka öğrenmeniz gerekenleri derledik. Bir solukta okumanızı dileriz, selam ve dua ile...

  elif vav anlamı, elif harfinin anlamı, vav harfinin anlamı